Zdjęcie mikropigmentacji skóry głowy

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe a mikropigmentacja skóry głowy.

Potocznie rozumienie łysienia polega na nadmiernym wypadaniu włosów. Zasadniczą przyczyną łysienia jest zanik wytwarzania włosa w mieszku włosowym, co jest spowodowane nadmierną wrażliwością mieszka włosowego na pochodną testosteronu - dihydrotestosteron (DHT). Pod wpływem DHT  mieszek włosowy wytwarza coraz cieńsze i słabsze włosy, aż do stanu w którym występuje włos w postaci meszku, pozbawiony barwnika. Ten typ łysienia występuje najczęściej i określa się go mianem łysienie androgenowego. Łysienie androgenowe dotyczy ponad 90 procent wszystkich przypadków łysienia. Ponieważ dotyczy ono głównie mężczyzn zwane jest łysieniem typu męskiego.

Do głównych przyczyn łysienia, poza nadwrażliwością organizmu na DHT zalicza się:

  • geny
  • przebyte choroby
  • nieodpowiednia dieta
  • zatrucie organizmu

Czynnikiem, na który ostatnio zwraca się coraz większą uwagę jest stres, który zaczyna mieć charakter coraz bardziej dominujący.  Stres życia codziennego, a w szczególności stres związany z silnym przeżyciami emocjonalnymi powoduje, że jesteśmy nadmiernie podatni na  postępujące łysienie.  Związek stresu z łysieniem można zaobserwować na podstawie zwiększonego odsetka kobiet, których zaczyna dotykać problem wypadania włosów.

Pierwsze objawy łysienia androgenowego mogą ujawnić się już u nastolatków. Charakterystycznym symptomem chorobowym jest rozpoczęcie procesu cofnięcia się linii włosów na skroniach i czole, który to proces może być kontynuowany nawet do całkowitej utraty włosów.

Obecnie nie ma w pełni satysfakcjonującej  terapii farmakologicznej umożliwiającej osiągnięcie pełnych sukcesów w przebiegu leczenia łysienia androgenowego. Także inne środki w postaci szamponów, tabletek i preparatów nie dają oczekiwanego rezultatu.

Generalnie metoda Mikro Hair - mikropigmentacja skóry głowy daje możliwości pokrycia dowolnej powierzchni głowy i dostosowania koloru pigmentacji dokładnie ton w ton do odcienia naturalnych włosów. Zasada jest taka, że naturalne włosy muszą być golone codziennie do zera – wtedy da się optymalnie dobrać odcień pigmentu. Panowie z mocnymi włosami będą mieć wykonaną mocniejszą, bardziej intensywną pigmentację, a panowie z delikatnym owłosieniem będą posiadaczami jasnej lekkiej pigmentacji. Mikropigmrntacja skóry głowy jest możliwa do wykonania przy każdym kolorze włosów: rudym, blond, siwym itp.

W przypadku łysienia androgenowego najczęściej pigmentuje się:

  • zakola,
  • zakola i szczyt głowy,
  • zakola, okolice skroni, szczyt głowy, tył głowy - do potocznie określanej "uśmiechem" linii włosów w tylkej części głowy..

Podczas zabiegu mikropigmentacji skóry głowy odtwarzana jest frontalna linia włosów. Staramy się optymalnie dostosować ją do oczekiwań Klientów, ale też rysów twarzy czy kształtu głowy i pracować w niej niezwykle delikatnie, by uniknąć efektu „garnka na głowie”. Linia frontalna ma sprawiać wrażenie rozmytej, delikatnie poszarpanej, tylko wtedy nie przykuwa nadmiernie uwagi i wygląda naturalnie. Kształt linii uzgadniany jest szczegółowo z Klientem przed wykonaniem zabiegu. Może być zaokrąglona lub trójkątna, opuszczona nisko lub uniesiona z lekkimi zakolami. Na życzenie Klienta możemy nawet uzyskać efekt lekkich blizn na głowie by efekt wyglądał na bardziej rzeczywisty. W przypadku pigmentowania zakoli czy szczytu głowy pracujemy pigmentem tak, by linia łącząca obszar pigmentowany z naturalnymi włosami była niewidoczna, dlatego też praktykuje się wejście w obszar naturalnych włosów i stopniowe rozrzedzanie pigmentacji.

Natężenie kolorystyczne fryzury, kształt linii frontalnej, jej delikatniejsze czy bardziej zdecydowane zaznaczenie są uzależnione od oczekiwań naszych Klientów.

Staramy się zawsze zachęcać do lekkich i naturalnych pigmentacji, ale zadowolenie naszych Klientów jest dla nas kluczowe stąd czasem naginamy się do potrzeby ciemniejszej fryzury.